Chilský velvyslanec předal cenu holešovské firmě SATTURN

16.09.2021

Gratulujeme korporativnímu členu CzWA společnosti SATTURN Holešov spol. s r.o. k velkému profesnímu úspěchu!

Není obvyklé, aby se v Holešově na Kroměřížsku potkali dva velvyslanci z opačných koutů světa. Chilský velvyslanec v ČR, J.E. Patricio Utreras Díaz a jeho český protějšek v Santiagu, J.E. Josef Hlobil, velvyslanec ČR v Chile a v Bolívii společně s předsedou Senátu PČR p. Milošem Vystrčilem a předsedou Poslanecké sněmovny PČR p. R. Vondráčkem předali na holešovském zámku dne 7. září 2021 prestižní ocenění místní firmě SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., které udělila nadace Fundación Imagen de Chile.


Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i další významní představitelé politického života a státní správy. Evropský parlament zastupovala poslankyně Michaela Šojdrová, Parlament ČR dále reprezentoval poslanec Ondřej Benešík a senátor Tomáš Goláň, Ministerstvo životního prostředí vyslalo náměstka ministra Vladimíra Manu a Ministerstvo průmyslu a obchodu zastupoval náměstek ministra Petr Očko.


Cena Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem byla udělena u příležitosti 500. výročí prvního obeplutí zeměkoule portugalským mořeplavcem Fernão de Magalhãesem. Vítězem této jedinečné ceny za Českou republiku se stala firma SATTURN HOLEŠOV se svým projektem zaměřeným na životní prostředí a zadržování vody v krajině. Technologický projekt „ENCELADUS – systémová telemetrie pro obecní soustavy domovních čistíren odpadních vod“ získal již řadu ocenění v celostátních soutěžích (např. Inovace roku 2019 a Vizionář 2019).


www.satturn.cz; www.enceladus.cz