Aktuality

Chloritany a chlorečnany - souhrn

Nežádoucím látkám, které jsou do vody vnášeny spolu s dezinfekčním prostředkem nebo které vznikají bočnými reakcemi při vlastním dezinfekčním procesu, je v poslední době věnována významná pozornost. A tak se k již dříve diskutovaným trihalomethanům přidávají například halooctové kyseliny a také chloritany a chlorečnany. Tyto anorganické látky byly tématem říjnového Vodárenského čtvrtku. Jejich problematika je poměrně nová a v praxi ještě ne zcela dobře zavedená.Snažili jsme se proto umožnit široké odborné veřejnosti se s tímto tématem podrobně seznámit, a to v různých rovinách tohoto problému.

Více zde ...

Profesor Michal Dohányos

V neděli 31. října 2021 nás opustil prof. Ing. Michal Dohányos, CSc.. Poslední rozloučení proběhne ve čtvrtek 4. listopadu v 15:15 hod v obřadní síni krematoria v Praze - Motole.

Více zde ...

Chloritany a chlorečnany v pitné vodě

Vodárenské čtvrtky pokračují říjnovým setkáním. Tématem jsou látky, které provázejí dezinfekci vody činidly na bázi chloru. Chcete se dozvědět více? Připojte se zdarma k webináři. Pozvánku a link najdete zde.

CzWA vydala Vodní manifest

Asociace pro vodu ČR (CzWA) představila na konferenci VODA 2021 dokument určený pro širokou veřejnost s názvem Vodní manifest. Stručnou a výstižnou formou se v něm zabývá těmi nejdůležitějšími tématy vodního hospodářství. CzWA se tím prezentuje jako transparentní a spolehlivý partner nejen pro své členy, ale také pro veřejnou správu a další subjekty.

Více zde ...

Nejbližší akce Google kalendář

Vodárenské čtvrtky

Příští termín 18. 11. 2021

Specifické polutanty

Více informací naleznete zde

Seminář Hospodárnější užívání vod v průmyslu a energetice

Hotel Palcát Tábor, 8. listopad 2021

Nové trendy v čistírenství a vodárenství

Hotel Palcát Tábor, 9. listopad 2021

Více ZDE

Seminář Kalový den

Praha, 2. prosinec 2021

Pro Vás

Staňte se členem

a získejte jako individuální nebo korporátní a spolupracujte s ostatními členy

Podrobnosti

Korporativní členové

Partneři

˄