Litomyšl hostí největší českou konferenci o vodě

18.09.2023

Vědci, odborníci z provozů, dodavatelé technologií i studenti z oboru vodního hospodářství se po dvou letech opět setkají na největší domácí odborné konferenci o vodě. CzWA svoji bienální konferenci s jednoduchým podtitulem VODA pořádá již popatnácté. Konference proběhne ve dnech 20. až 22. září. Vrací se opět do Litomyšle a s ní přijedou rekordní čtyři stovky účastníků.

 „Hlavním magnetem je zcela jistě odborný program, který přinese 110 odborných vystoupení. K naší konferenci neodmyslitelně patří také živá diskuze a navazování kontaktů. K účastníkům je potřeba připočítat ještě přes čtyři desítky vystavujících a partnerů akce,“ vysvětluje zájem o konferenci předseda výboru CzWA, David Stránský. Rozmanitost účastníků i rozsah konference demonstruje i dvojice generálních partnerů, inženýrská společnost SWECO a Pražské vodovody a kanalizace, jeden z největších českých provozovatelů.

Mezi hlavními tématy konference se objevují i aktuální problémy vodního hospodářství – recyklace vody, mikropolutanty, modrozelená infrastruktura. Vlastní prostor dostane i nakládání s vodami ve venkovských oblastech, což je obecně velmi opomíjená problematika.

 Konference je prestižní událostí nejen svým rozsahem, ale také způsobem výběru přednášek. Přednášející vybírá z přihlášených příspěvků programový výbor složený z expertů napříč oborem.

 Vše o konferenci naleznete na stránkách https://www.bienalkaczwa.cz

 CzWA sdružuje odborníky, společnosti a instituce s hlavním cílem dosažení efektivního a udržitelného rozvoje v celé oblasti vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. V současné době má více než 350 členů pracujících ve 13 odborných skupinách a pět desítek korporativních členů – právnických osob. CzWA je národním členem EWA (European Water Association) a IWA (International Water Association) a spolupracuje s řadou národních asociací, a to zejména na Slovensku, v Německu a Rakousku.

Asociace vydala v roce 2021 Vodní manifest, který stručnou a výstižnou formou rozebírá nejdůležitější témata vodního hospodářství a představuje představy CzWA, jak tato témata řešit.