Životnost a obnova vodohospodářské infrastruktury

09.05.2019

O nás

Odborná skupina CzWA Životnost a obnova vodohospodářské infrastruktury sdružuje odborníky, kteří se zabývají oblastí obnovy, spolehlivosti a životnosti vodohospodářské infrastruktury nebo příbuznými obory a mají zájem na výměně informací v této oblasti s cílem zajistit dlouhodobý udržitelný provoz a rozvoj vodohospodářské infrastruktury.


Odborná skupina „Životnost a obnova vodohospodářské infrastruktury“ je nezávislou platformou pro setkávání odborníků ze všech oblastí vodního hospodářství, jejichž odborným zájmem jsou otázky obnovy, spolehlivosti a zajištění dlouhé životnosti nebo prodlužování životnosti vodohospodářské infrastruktury. Záměrem odborné skupiny CzWA „Životnost a obnova vodohospodářské infrastruktury“ je shromažďovat a zprostředkovávat informace, které mohou být nápomocné při sestavování metodických postupů s cílem stanovování a prodlužování aktuální životnosti jednotlivých částí objektů, celých objektů a celých vodohospodářských systémů. Odborná skupina se věnuje metodickým otázkám souvisejících s plánováním rozvoje, plánováním obnovy, sledováním životnosti, poruchovosti a spolehlivosti infrastruktury, kvalitě materiálů, technologií a postupů.

 

Činnost v roce 2018

V roce 2018 odborná skupina pracovala na přípravě odborné konference VODA 4.0 ve prospěch infrastruktury v rámci cyklu konferencí „Otázky výstavby, provozu a životnosti vodovodů a kanalizací“, která je naplánovaná na 4. dubna 2019 v Hotelu Jalta na Václavském náměstí. Na programu bude dvanáct zajímavých přednášek věnovaných různým úhlům pohledu na téma obnovy, životnosti, diagnostiky infrastruktury a tématu VODA 4.0.

Odborná skupina se sešla v tomto roce v září 2018, aby prodiskutovala přípravu konference a její program. Další aktivita probíhala pomocí e-mailů.

 

Plán činností na rok 2019

V plánu činnosti OS na rok 2019 je odborné konference VODA 4.0 ve prospěch infrastruktury v rámci cyklu konferencí „Otázky výstavby, provozu a životnosti vodovodů a kanalizací“, která je naplánovaná na 4. dubna 2019 v Hotelu Jalta na Václavském náměstí.

 

Skupina v číslech

V současné době skupinu tvoří 21 členů CzWA a čtyři sympatizanti mimo CzWA.

 

Kontakty

e-mail: os-zovi@czwa.cz

Ing. Lubomír Macek, CSc., MBA (vedoucí)
Aquion, s.r.o.
Osadní 12a, 170 00 Praha 7
tel.: +420 283 872 265

Ing. Michal Král (zástupce vedoucího)
Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.
Přítkovská 1689, 415 50 Teplice
tel.: +420 476 446 138

rolex hodinek